Bushcraft

Pokrowiec na hamak Anakonda od Leśnego Ludzika

anakonda pokrowiec na hamak

Swojego czasu prezentowałem Wam na naszym kanale YT pokrowiec Larva  od polskiego producenta Lesovik, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dla przypomnienia jest to system, w którym mieści się Wasz cały szpej noclegowy, piszę tutaj oczywiście o hamaku, śpiworze, podpince oraz hamaku bagażowym. Podczas kręcenia materiału z Rafałem właścicielem marki Lesovik, który zaprezentował mi ten system, zastanawiałem się, czy taki pokrowiec jest na tyle uniwersalny, że pomieści dowolny typ hamaka wraz ze śpiworem. Bo w końcu prezentacja odbyła się na produktach z najwyżej półki. Wiecie, śpiwór puchowy o dużo bardziej kompresuje się niż śpiwór syntetyczny. Niestety nie udało mi się przetestować Larvy ale parę dni temu Leśny Ludzik zaprezentował swój nowy produkt czy Anakondę. Jego pomysł na pokrowiec na szpej. I wiecie co? Ponieważ na naszym kanale prezentowałem Larvę bez wahania zakupiłem Anakodę, którą dla Was niebawem przetestuję i pokażę jej plusy i minusy.

Anakonda to pokrowiec na zestaw hamakowy od Leśnego Ludzika.

ANAKONDA To pokrowiec na zestaw hamakowy, czyli w skrócie ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy używają hamaka regularnie do spania i używają akcesoriów, których każdorazowe pakowanie oddzielnie przyprawia o zawrót głowy, a bez takiego pokrowca wszystko się plącze.

Dzięki niemu eliminujemy wszystkie pokrowce od poszczególnych elementów zestawu, oraz usprawniamy i przyspieszamy rozłożenie całości – wystaczy rozwiesić hamak i ściągnąć pokrowiec z zestawu. W środku zmieścimy hamak, podpinkę, śpiwór, poduszkę, czy inne dodatki których używamy podczas noclegów.

Pokrowiec został wykonany z bardzo cienkiego nylonu z powleczeniem silikonowym, dzięki czemu bardzo łatwo się go naciąga, a szeroki pas nylonowej siatki pozwala na drobne rozciąganie się pokrowca, dzięki czemu będzie idealnym, oraz łatwym w użyciu rozwiązaniem zarówno na zestawy z puchowym wypełnieniem o małych rozmiarach po spakowaniu, jak również na duże zestawy syntetyczne. Waga pokrowca to 95g, przy wymiarze 300x50cm rozłożony na płasko.

Po założeniu naszego pokrowca ANAKONDA, całość zestawu pakujemy do plecaka w “jednej masie” dzięki czemu idealnie wypełni on wszystkie luki w plecaku, eliminując puste przestrzenie między pokrowcami, a co za tym idzie oszczędza miejsce w plecaku!

Dodaj komentarz