Testy

Butelka Nalgene zawsze w moim plecaku

butelka nalgene

Buletka na wodę Nalgene od dwóch lat w moim plecaku

Butelki Nalgene stały się bardzo popularne wśród turystów, podróżników czy też miłośników pieszych wędrówek. Są wytrzymałe, pakowne i w moim przypadku idealnie spisały się podczas moich wypadów do lasu. Czy warto kupić butelkę na wodę Nalgene? Szczerze mówiąc, nie wiem, ponieważ wszystko zależy od naszych preferencji. Mnie osobiście jednak wpadły w oko i na dzień dzisiejszy korzystam z trzech tego typu butelek. Dzisiejszym wpisem chciałbym przedstawić Wam plusy i minusy butelek Nalgene. Bo jednak moim zdaniem, nie będą one dla każdego i warto może sobie przeanalizować własne preferencje sprzętowe jak i zastanowić się, czy do Waszej aktywności takie rozwiązanie będzie potrzebne.

Butelka Nalgene do transportu wody

Butelki Nalgene idealnie nadają się do transportu wody w plecaku. Butelki zostały wykonane z wytrzymałego tritanu wolnego od BPA. Serio, przez parę lat użytkowania nie miałem przypadku, pęknięcia czy też rozszczelnienia się butelki w plecaku. Mamy po prostu pewność, że butelka nie zaleje nam naszego ekwipunku. I to jest przewaga nad 1,5 litrową butelką wody kupionej w sklepie. Nie muszę chyba tłumaczyć jak zamoczenie własnego ekwipunku np: śpiworu puchowego może nam utrudnić wyprawę. Oczywiście jeżeli dbamy o ekologię to butelka Nalgene jest idealnym rozwiązaniem na to aby nie produkować zbędnego plastiku.

W butelkach Nalgene możesz transportować dowolny napój.

Dużą zaletą butelek Nalgene jest to, że nie przenikają przez nią zapachy. Bez problemu możemy w niej przetransportować wodę, a jak ktoś woli jak najbardziej może posłużyć do transportu zupy czy też innego dowolnego płynu. Nie raz zdarzyło mi się po powrocie do domu zapomnieć wylać herbatę z butelki. Pewnie zdajecie sobie jak wyglądała herbata w butelce po dwóch tygodniach. Wtedy wystarczyło tylko zalać wrzątkiem dodać trochę płynu do mycia naczyń i butelka Nalgene jak nowa. Nie zdarzyło się w żadnej butelce aby przesiąkła jakimś dziwnym zapachem.

Butelka Nalgene idealna jako termofor

Podczas zimowych lub też chłodniejszych moich biwaków butelka Nalgene służyła mi również jako termofor. Ponieważ producent oferuje parę wersji wlewów w butelkach Nalgene. W tym wypadku idealnie spisywała mi się butelka z szerokim wlewem, bo bez problemu mogłem przelać do niej wrzątek, aby potem zawinąć ją w skarpetę i wrzucić do zimnego śpiwora w celu jego rozgrzania. Serdecznie polecam ten patetn. Rozgrzana butelka skutecznie podniesie nam temperaturę w śpiworze i świetnie ogrzewa nogi. Pamiętajcie aby przed takim zabiegiem butelkę wsadzić w skarpetę, niestety znam przypadki, kiedy ludzie poparzyli nogi.

Czy Butelka Nalgene pasuje do filtrów Sawyer?

Niestety tutaj mamy dosyć duży minus. W subiektywnym odczuciu butelki Nalgene nie pasują do filtra do wody Sawyer z dwóch powodów. Po pierwsze w większości butelek nie pasuje gwint a po drugie, filtr do wody Sawyer działa grawitacyjnie. Oczywiście możemy mu pomóc ściskając butelkę. Jednak butelki wyprodukowane z Tritanu są tak twarde, że praktycznie nie jest możliwe ich ściśnięcie. Ale z drugiej strony kupując filtr do wody Sawyer w zestawie otrzymujemy zwijaną butelkę na wodę. Zakładam, że osoby które posiadają filtr Sawyer raczej kierują się niską wagą swojego ekwipunku. Więc gabaryty samej butelki Nalgene mogą być dla nich zaduże.

Dla kogo jest butelka Nalgene?

Butelki Nalgene to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o ekologię. Są praktyczne wygodne wytrzymałe. Więc jeżeli nosicie dużo gratów w plecaku z pewnością lepiej się spiszą niż zwyczajne butelki pet.  W przypadku kiedy preferujecie ultralight lepszym dla Was rozwiązaniem będą butelki zwijane. Takie butelki zajmują o wiele mniej miejsca w plecaki a w połączeniu z filtrem do wody sprawiają, że zapas wody możemy pozyskać praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Dodaj komentarz