Poradniki

Hamak bagażowy zabezpiecz swój ekwipunek w terenie.

hamak bagażowy Leśny Ludzik

Czy warto kupić hamak bagażowy?

Biwakowanie w hamaku ma wiele plusów. Całkowicie izolujemy się od ziemi, wygodniej się leży – mowa tutaj oczywiście o hamakach których długość przekracza 300 cm oraz mamy lepszy kontakt z naturą. Niestety podczas takiego leżenia w hamaku powstaje problem co zrobić z naszym ekwipunkiem. W przypadku kiedy wybieramy do noclegu namiot sprawa jest bardzo prosta. Cały nasz ekwipunek pakujemy do namiotu i mamy pewność, że nikt nas nie okradnie oraz nie zostanie zamoczony przez deszcz. Ja już dostałem nauczkę kiedy podczas naszego leśnego spotkania i spania w hamaku na jurze zostałem okradziony. Była ładna pogoda, mój plecak oparłem o drzewo i rano zdziwiłem się, że brakuje części mojego ekwipunku. Więcej na temat jak nas okradli na jurze możecie przeczytać w tym wpisie.

Hamak bagażowy skutecznie zabezpieczy Twój ekwipunek

Jest wiele bushcraftowych patentów na przechowywanie plecaka podczas bushcraftu w lesie. Możecie za pomocą węzłów przywiązać go do drzewa, owszem w tym wypadku skutecznie odizolujemy plecak od ziemi, a jak wiadomo, od ziemi najbardziej ciągnie wilgoć. W tym wypadku koniecznie musimy plecak zabezpieczyć przed deszczem, najczęściej stosuje się oczywiście pokrowiec przeciwdeszczowy który zazwyczaj jest w komplecie z Twoim plecakiem. Jednak lepszym sposobem i o dużo wygodniejszym jest kupno hamaka bagażowego. Hamak bagażowy rozwieszamy pod naszym hamakiem w którym śpimy. Ma to dużo zalet. Przede wszystkim nasz ekwipunek jest pod ręką, kiedy leżymy w naszym hamaku, wystarczy, że się wychylimy i sięgniemy do naszego hamaka bagażowego po wodę, powerbank, czy to co potrzebujecie. Dodatkowo nasz ekwipunek jest skutecznie zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi. Ponieważ chroni go zarówno hamak w którym leżymy oraz tarp.

hamak bagażowy zielony

Jak zamontować hamak bagażowy?

Hamak bagażowy montujemy za pomocą linek które są zazwyczaj w zestawie. Przytraczamy je do karabińczyków naszego głównego hamaka. Oczywiście można go również przywiązać do drzew, jednak ja zdecydowanie wolę kiedy hamak bagażowy buja się wraz ze mną. Nie zapomnijmy go oczywiście dobrze wyregulować, tak aby wisiał centralnie pod nami. Hamak bagażowy najczęśćiej posiada również ściągacze które “zamkną” zawarty w nim ekwipunek jak plecak, elektronikę. Hamak bagażowy musimy również rozwiesić w taki sposób, aby nie przeszkadzała nam podczas odpoczynku w hamaku. To znaczy, aby nasz ciężar nie powodował dotykania plecami hamaka bagażowego. Więc na początku trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią wysokość. Bo jak wiadomo są różnie systemy montażowe hamaków jak i hamaki wykonane są z mniej lub bardziej rozciągliwych materiałów. Delikatnym problemem może również stanowić podpinka hamakowa której używamy podczas chłodniejszych nocy podczas noclegu. Musimy mieć na uwadzę to, aby nasz główny hamak rozwiesić na odpowiedniej wysokości, tak aby zmieścić podpinkę oraz hamak bagażowy, który po prostu nie może leżeć na ziemi.

Hamak bagażowy i wszystkie Twoje rzeczy w jednym miejscu

Po tym jak nas okradli na Jurze teraz za każdym razem swój ekwpiunek chowam właśnie w hamak bagażowy. Dla mnie jest to obowiązkowe wyposażenie każdego biwaku. Jednak jest to następna rzecz, która obciąża nasz plecak. Jednak masa takiego hamaka nie jest duża i moim zdaniem warto zabierać go ze sobą. Oczywiście taki hamak bagażowy możecie wykonać sami. Macie stary hamak? kilka przeróbek i możecie sami go uszyć, wystarczy, ze macie chęci, oraz potraficie posługiwać się igłą i nicią. Oczywiście najlepiej taki hamak uszyje się na maszynie ale nie każdy taką ma.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LEŚNYCH LUDZI

ZGARNIJ 8% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY

Zobacz naszą Politykę Prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.