Poradniki, Bushcraft

Czy warto kupić hamak z moskitierą.

hamak z moskitierą flyhamak

Wybierając hamak do lasu czy też hamak ogrodowy stajecie przed wyborem zakupu hamaka bez moskitiery lub z moskitierą. Osobiście swoją przygodę z hamakami zacząłem od hamaka bez moskitiery w którym często nocowałem w lesie, czy też rozbijając go w przydomowym ogródku odpoczywałem w nim po pracy. Hamak jest miejscem w którym na prawdę idzie odpocząc po ciężkim tygodniu, zrelaksować się, a w przypadku kiedy jesteśmy miłośnikami bushcraftu zabrać go na wycieczkę aby przespać nim noc w terenie.

Hamak bez moskitiery idealny jako hamak ogrodowy.

Hamak bez moskitiery z pewnością sprawdzi się w przydomowych ogrodach, kiedy hamakowanie traktujemy jako typowy relaks. Leżymy w nim tylko w ciepłe dni i wtedy kiedy jest na tylę gorąco, że nie latają komary i inne insekty. Hamak bez moskitiery jest również idealnym rozwiązaniem do zabawy dla małych dzieci. Moje dzieci uwielbiają bujać się w takim hamaku. Zawsze w swoim ogrodzie rozwieszam właśnie taki hamak, jeżeli chcę zrobić przyjemność dzieciakom i zarazić ich oczywiście moją pasją. Oczywiście tego rodzaju hamak możemy zabrać ze sobą na wyprawę do lasu, wtedy kiedy będziemy chcieli spędzić w nim noc i pobiwakować trochę w terenie. Oczywiście wtedy jesteśmy skazani na ataki komarów i w niekorzystnych warunkach biwakowania okaże się, że rano wstaniemy cali pokąsani przez komary oraz inne insekty. Idealnym rozwiązaniem do nocowania w lesie, blisko zbiorników wodnych będzie hamak z moskitierą.

Hamak z moskitierą przeznaczony do nocowania w terenie.

Hamak z moskitierą przeznaczony jest głównie do nocowania w terenie. Jeżeli miłujemy się w bushcrafcie, survivalu czy też po prostu kochamy przyrodę i lubimy spać w hamaku, hamak z moskitierą jest właśnie dla Ciebie. Taki hamak skutecznie zabezpiecza nas przed latającymi insektami. Nie ważne czy będziemy nocować w nim w górach, w lesie, czy też przy zbiorniku wodnym. Taki hamak renomowanej marki jak Lesovik, Flyhamak, Leśny Ludzik posiada moskitierę o bardzo drobnych oczkach która skutecznie ochroni nas przed nawet najmniejszymi owadami i insektami. Dodatkowo, taki hamak daje nam poczucie bezpieczeństwa. Psychicznie czujemy się bezpieczniej ponieważ, mimo tego, że wszystko widzimy dookoła nas, samo zasuniecie zasuwaka sprawia wrażenie, że w hamaku mamy swoje przysłowiowe swoje cztery kąty. Moskitiera również delikatnie podnosi termikę w hamaku. W zimowe noce śpiąc w hamaku z moskitierą delikatnie podnosi temperaturę wokół nas. W hamaku z moskitierą oczywiście będzie nas trudniej okraść. Często przyszło mi nocować w publicznych wiatach czyli w miejscach gdzie jest duże prawdopodobieństwo spotkania innego turysty. Śpiąc w hamaku gdzie mogę zasunąć się moskitierą zawsze do środka wrzucam, telefon, i wszelkiego rodzaju elektronikę. Aby nas okraść złodziej musiałby mocno się postarać, aby dostać się do środka bez ryzyka przebudzenia śpiącej w niej osoby.

hamak z moskitierą
hamak z moskitierą

Który hamak wybrać?

Wszystko zależy oczywiście od Waszych preferencji. To Wy wiecie najlepiej jak dostosować sprzęt pod własne preferencje. W końcu to, że hamak z moskitierą skutecznie ochroni nas przed komarami i innymi owadami nie oznacza, że ten wybór będzie właśnie idealny dla Was. Jeżeli potrzebujecie hamak, w którym nie będzie korzystać w warunkach zmierzchowych ( wtedy jest najwięcej komarów ) to nie ma sensy dopłacać do hamaka z moskitierą. Jednak jeżeli chcecie zacząć buszować po lasach, i chcecie komfortowo w lesie spędzić noc w hamaku to hamak z moskitierą jest najlepszym rozwiązaniem. Na rynku jest wiele godnych uwagi rozwiązań. Jednym z lepszych hamaków z moskitierą jest hamak Lesovik Draka czy też hamak Flyhamak Ursa. Jeżeli chcecie wybrać hamak bez moskitiery świetnym wyborem będzie hamak flyhamak forest. I to tyle. Mam nadzieję, że tym krókim wpisem troszkę naprowadziłem Was na wybór. Dajcie znać w komentarzu, czy wolicie hamka z moskitierą czy bez moskitiery.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LEŚNYCH LUDZI

ZGARNIJ 8% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY

Zobacz naszą Politykę Prywatności

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz